Wydarzenia Promowane


» WYDARZENIA
» Wystawa "Wołyń czasu zagłady"
» 2016-08-18


Wystawa


Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na wystawę "Wołyń czasu zagłady". Wystawa przygotowana przez Muzeum Niepodległości w Warszawie pokazuje dzieje Wołynia w okresie przed i podczas II wojny światowej, tło społeczne i polityczne. Szczególny nacisk położono na tragiczne dzieje i zagładę ludności polskiej Ziemi Wołyńskiej w roku 1943. Wykorzystano unikatowe zdjęcia Wołynia i Krzemieńca znajdujące się w zbiorach Muzeum Niepodległości oraz zdjęcia ofiar mordów dokonywanych przez UPA.
Wernisaż wystawy odbędzie się 23 sierpnia o godz.17.00. Okolicznościową prelekcję wygłosi Alfred Janicki - prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa w Węglińcu.


» WYDARZENIA
» Wakacyny Festyn Rodzinny
» 2016-07-25


Wakacyny Festyn Rodzinny


Wakacje w pełni a więc czas na Wakacyjny Festyn Rodzinny, który odbędzie się 31 lipca w godzinach 16.00-20.00 na lubańskim rynku. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci jak i zarówno całych rodzin. Zapraszamy


» Festiwal FolkArt
» FolkArt2016
» 2016-07-25


FolkArt2016


Zapraszamy na XIII Lubański Festiwal Folklorystyczny FolkArt 2016. 20 zespołów z Pogórza Izerskiego, Kotliny Jeleniogórskiej i Zagłębia Miedziowego rywalizować będzie o Złote, Srebrne, Brązowe Łużyckie Skrzypce. Ponadto konkurs na najlepsze pierogi, ciasta i nalewki. Zapraszamy na lubański rynek 30 lipca od godz. 14.00


» WYDARZENIA
» Sponsorzy i Partnerzy
» 2016-06-22


Sponsorzy i Partnerzy


Tauron Dystrybucja
Tauron Dystrybucja» WYDARZENIA
» Dni Lubania 2016
» 2016-06-19


Dni Lubania 2016

» WYDARZENIA
» Wywiadówka taneczna
» 2016-06-19


Wywiadówka taneczna


Wszystkich miłośników tańca towarzyskiego zapraszamy do Auli Kompleksu Edukacyjnego w Lubaniu 17 czerwca o godz.18.00 na "Wywiadówkę taneczną" i podsumowanie roku tanecznego 2014/2015.


» WYDARZENIA
» Koncert zespołu "Echo Prutu"
» 2016-06-19


Koncert zespołu


Na dobry początek nowego tygodnia zapraszamy na niezwykły koncert do Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. W poniedziałek 20 czerwca wystąpi Polski Chór Kameralny "Echo Prutu" z Czerniowiec na Ukrainie. Koncert rozpocznie się punktualnie o godz.18.00, wstęp wolny.


» WYDARZENIA
» Matuszka Rosija
» 2016-05-25


Matuszka Rosija


Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem i autorem książek podróżniczych Romanem Pankiewiczem. W trakcie spotkania autor opowie o swoim 3-letnim pobycie w Związku Radzieckim w latach 1990-1992. Bystra, a zarazem analityczna obserwacja życia codziennego w upadającym, komunistycznym Imperium, okraszona zostanie nutą historii oraz garścią interesujących informacji o samej Moskwie.


» WYDARZENIA
» I Festiwal Pieśni Maryjnych
» 2016-05-25


I Festiwal Pieśni Maryjnych


Fundacja Bukowińska "Bratnia Pomoc" w Lubaniu, Miejski Dom Kultury w Lubaniu, Parafia Narodzenia NMP w Uniegoszczy oraz Rada Sołecka Uniegoszczy zapraszają w najbliższą niedzielę na I Festiwal Pieśni Maryjnych pod patronatem Starosty Lubańskiego.


» WYDARZENIA
» Festyn Rodzinny
» 2016-05-21


Festyn Rodzinny


Na kartach kalendarza zbliżają się dwie ważne daty. 26 maja Dzień Mamy, 1 czerwca Dzień Dziecka. Z tej właśnie okazji Miejski Dom Kultury w Lubaniu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu oraz Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu zapraszają w najbliższa niedzielę na Festyn Rodzinny na lubańskim rynku.


» WYDARZENIA
» Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów
» 2016-05-14


Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów


Zapraszamy na IX Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów w Lubaniu, który odbędzie się w dniu 19 maja 2016r., o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury ul. Kościuszki 4 w Lubaniu. Wstęp wolny.


» WYDARZENIA
» Prelekcja historyczna
» 2016-05-13


Prelekcja historyczna


Zapraszamy na prelekcję poświęconą Bitwie o Lubań na ziemi i w powietrzu. Prelekcję wygłoszą Piotr Kucznir i Jarosław Ludowski.


» WYDARZENIA
» Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
» 2016-04-20


Koncert Zespołu Pieśni i Tańca


Koncert odbędzie się w związku z 10-leciem reaktywacji samodzielnej Parafii Ewangelickiej w Lubaniu, 635-leciem istnienia kościoła ewangelickiego Marii Panny w Lubaniu. Wpisuje się również w 1050 rocznicę Chrztu Polski. Zespół Śląsk zaprezentuje z okazji Jubileuszu 500-lecia Reformacji specjalny program sakralny zawierający pieśni ewangelickie w wykonaniu 70 artystów chóru i orkiestry. Program złożony jest z dzieł m.in. Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Georga Friedricha Händla. Dopełniają go również kompozycje Stanisława Hadyny – założyciela i patrona Zespołu „Śląsk” oraz opracowania muzyczne utworów sakralnych Jean-Claudea Hauptmanna. Opracowując program „Solus Christus” artyści i kierownictwo Zespołu „Śląsk” pragnęli wyrazić największy szacunek wobec dziedzictwa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Koncert odbędzie się 20 maja w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu o godz. 18.00. Bilety w cenie 40 zł (50 zł w dniu koncertu) do nabycia w Sekretariacie MDK w Lubaniu, Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Lubaniu i Informacji Turystycznej w Lubaniu.


» WYDARZENIA
» Człowiek z gór
» 2016-04-15


Człowiek z gór


Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na premierę grupy teatralnej OKULAR pt. „Człowiek z gór”,którego scenariusz powstał na motywach tekstu M. Buszewicza „Misja. Wojny, od których uciekłem”. Spektakl inspirowany jest prawdziwą historią ukrywającego się w górach weterana wojennego – byłego żołnierza na misjach wojskowych w Iraku i Afganistanie. Był on członkiem specjalnej jednostki wojskowej, której celem było rozpracowywanie przeciwnika i werbowanie agentów. Znaleziono go w lutym 2012 r. w stanie skrajnego wyczerpania - z licznymi odmrożeniami, amnezją i objawami stresu bojowego. Włodzimierz N., który zerwał kontakt ze światem i przez wiele miesięcy ukrywał się w Tatrach, stał się pierwowzorem postaci głównego bohatera widowiska. Nie jest to jednak spektakl dokumentalny, rekonstrukcja wydarzeń. Historia „człowieka z gór” stała się jedynie punktem wyjścia do stworzenia opowieści, której celem jest raczej poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, co kieruje kimś, kto postanawia uciec w zupełnie inną rzeczywistość. Jest to więc opowieść o wyborach człowieka, jego motywacjach i potrzebach, szczególnie, gdy w grę wchodzą sytuacje graniczne, krańcowe przeżycia w ekstremalnych warunkach, a wskutek nich - zakłócenia w relacjach międzyludzkich czy wręcz niemożność komunikowania się ze światem... a także z samym sobą.


» Dyskusyjny Klub Muzyczny
»
» 2016-04-11
Zapraszamy na kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Muzycznego do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. W tym miesiącu zobaczymy na dużym ekranie koncerty Emerson Lake & Palmer oraz Riverside.


» WYDARZENIA
»
» 2016-03-25» WYDARZENIA
» Koncert Pawła Orkisza z zespołem
» 2016-03-25


Koncert Pawła Orkisza z zespołem


Paweł Orkisz od 30 lat śpiewa ballady autorskie i polskie tłumaczenia pieśni największych bardów naszych czasów (głównie własne). Uznawany za jednego z najlepszych w Polsce wykonawców utworów Cohena, Okudżawy i Wysockiego. Najchętniej przy pomocy słów i dźwięków, w starannej oprawie muzycznej, maluje pogodne nastroje, opowiada o miłości i nadziei. Jest na polskiej scenie muzycznej postacią nieco zagadkową, offową. Nie zabiega o rozgłos, ani o popularność. Śpiewa znakomicie. Żeby bawić się z publicznością nie potrzebuje opowiadać dowcipów, ani intelektualnych prowokacji. On po prostu cieszy się balladami, zachwyca światem, zaraża radością. Jest autorem zarówno nastrojowych ballad, jak i popularnych piosenek turystyczno-żeglarskich (m.in. "Przechyły"). Napisał przepiękne songi i mądre pieśni patriotyczne. W czasie stanu wojennego koncertował dla środowisk opozycyjnych w całej Polsce. W latach 70. redagował popularne śpiewniki studenckie i był „zapiewajłą” na tysiącu imprez, stąd jego szeroki repertuar.


» WYDARZENIA
» Święty Janie Pawle II - Pamiętamy
» 2016-03-25


Święty Janie Pawle II - Pamiętamy


Zapraszamy na wieczornicę z okazji XI rocznicy śmierci Świętego Jana Pawła II. W specjalnym programie słowno muzycznym wystąpią: Drużyna Harcerska "Lipczanie" z Platerówki, Zespół Folklorystyczny "Malwy" z Włosienia oraz Dolnośląska Grupa Literacka "NURT" z Lubania.


» WYDARZENIA
» Rockowy Koncert Palmowy
» 2016-03-08


Rockowy Koncert Palmowy


Zapraszamy na Rockowy Koncert Palmowy z udziałem zespołów Black Street Noise z Lubania oraz cHMURa z Głogowa. Zespół Black Street Noise powstał w 2014 roku w Olszynie i nieprzerwanie szlifuje materiał, by móc dawać ludziom jak najwięcej energetycznych muzycznych doznań. Kieruje się swoimi uczuciami i pomysłami, dlatego ciężko określić gatunek, który grają, jednak najbliżej im do rocka alternatywnego i stonera. Mają na swoim koncie pierwsze wygrane przeglądy i zagrane koncerty. Zespół cHMURa to grupa pasjonatów muzyki zafascynowanych rockiem z pogranicza grunge i alternatywy. cHMURa to jedna z najciekawszych propozycji na dolnośląskiej scenie rocka alternatywnego. O poziomie jaki prezentuje grupa świadczą chociażby muzycy tworzący cHMURę. Występowali oni niemal na wszystkich liczących się festiwalach w Polsce, wliczając w to PRZYSTANEK WOODSTOCK, MAYDAY ROCK FESTIVAL, ROCK NOCĄ. cHMURa jest laureatem Jury XIX MAYDAY ROCK FESTIVAL 2015. Na swoim koncie grupa ma również występy m.in. u boku TSA, LIPALI, ILLUSION. cHMURa jest gwarantem doskonałego rockowego show na najwyższym poziomie, tworząc jednocześnie niepowtarzalną koncertową atmosferę.


» WYDARZENIA
» Konkurs Wielkanocny
» 2016-03-03


Konkurs Wielkanocny


Miejski Dom Kultury oraz Dwutygodnik "Ziemia Lubańska" zapraszają do udziału w dorocznym konkursie na pisankę i palmę wielkanocną. Prace można składać w Sekretariacie MDK w Lubaniu przy ul. Kościuszki 4 do 18 marca. Laureatów konkursu poznamy 23 marca. Wszystkie zgłoszone w konkursie pisanki i palmy będzie można zobaczyć na wystawie zorganizowanej w Galerii Foyer.

Idź do strony: poprzednia 1, 2, 3, ... 9, 10, 11 następna