Wydarzenia Promowane


» WYDARZENIA
» Wszystko dla Pań
» 2016-03-03


Wszystko dla Pań


Dzień Kobiet to jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu roku. Aby celebrować święto płci pięknej przez klika dni, Miejski Dom Kultury w Lubaniu przygotował cykl wydarzeń pod hasłem "Wszystko dla Pań".


» Dyskusyjny Klub Muzyczny
»
» 2016-02-16
Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Muzycznego. 26 lutego o godziny 18.30 zobaczymy i usłyszymy kultowy zespół Depeche Mode.


» WYDARZENIA
» Wiosna w nas dojrzewa
» 2016-02-16


Wiosna w nas dojrzewa


19 lutego br.o godz. 17.00 odbędzie się wieczorek poetycko-muzyczny "Wiosna w nas dojrzewa"organizowany przez Lubańskie Stowarzyszenie Abstynentów "Odnowa", Dolnośląską Grupę Literacką NURT i Miejski Dom Kultury. Na spotkanie zapraszamy do kawiarenki MDK przy ul. Kościuszki 4 w Lubaniu.


» WYDARZENIA
» Bal karnawałowy dla dzieci
» 2016-02-03


Bal karnawałowy dla dzieci


7 lutego o godz. 16.00 Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza wszystkie dzieci na bal karnawałowy. Przebranie, dobry nastrój i uśmiech na twarzy mile widziane. W programie zabawy, konkursy oraz niespodzianki. O karnawałową atmosferę zadbają profesjonalni animatorzy.


» WYDARZENIA
» Poezja o świecie i życiu
» 2016-01-25


Poezja o świecie i życiu


"Poezją o świecie i życiu" - tak zatytułowany jest koncert charytatywny grany na rzecz chorego na nowotwór oka Olusia Szymańskiego. Grana tego wieczoru muzyka ma zadanie napełnić jego serce nadzieją, że jego oczy będą się dalej cieszyły słonecznym blaskiem. Głównymi gwiazdami wieczoru są duet CZARNY NOSAL, który tworzy Rafał Nosal z Grupy Bohema oraz Darek Czarny z zespołu U studni. Ponadto tego wieczoru wystąpi zespół Bez Nazwy Lirycznie z Lubania.» WYDARZENIA
» Wywiadówka taneczna
» 2016-01-25


Wywiadówka taneczna


Dla wszystkich miłośników tańca towarzyskiego Miejski Dom Kultury w Lubaniu wraz z Klubem Tańca Towarzyskiego "Ametyst" w Lubaniu przygotował karnawałową niespodziankę. Tak, jak co roku zapraszamy na "Wywiadówkę taneczną", jednak tym razem w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu, z gościnnym udziałem gwiazd tańca towarzyskiego Jana Klimenta i Lenki Tvrzovej.


» WYDARZENIA
» Kolędowanie u Bukowińczyków
» 2016-01-18


Kolędowanie u Bukowińczyków


23 stycznia br. o godz. 13.00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu odbędzie się coroczny przegląd kolęd i pastorałek, czyli "Kolędowanie u Bukowińczyków". Zapewniona miła i świąteczna atmosfera, oraz słodki poczęstunek. Podczas przeglądu odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom Plebiscytu Duchowny Roku 2015.


» WYDARZENIA
» 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
» 2016-01-08


24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


10 stycznia br. w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu odbędzie się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku będziemy zbierać na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W Lubaniu w godzinach od 15.00 do 21.00 zapraszamy na muzyczno-taneczne występy grup lokalnych i przyjezdnych. Na scenie zaprezentują się pary taneczne z Klubu Tańca Towarzyskiego „Ametyst” oraz energiczni wykonawcy tańca nowoczesnego ze Studia Tańca „Mar-Ko” Mariusza Kozaka. Muzycznie porwie nas coverowy zespół „Bazalt” oraz grupa „Chapeau Bas”. Gościnnie na finale zagra legnicka formacja „Zielony Groszek”, która wprowadzi nas w rytmy reggae. W przerwach między występami będziemy licytować, a już od samego rana na lubańskich ulicach pojawi się prawie czterdzieścioro wolontariuszy wyposażonych w orkiestrowe puszki, identyfikatory i serduszka.


» WYDARZENIA
»
» 2015-12-23» WYDARZENIA
» Karnawałowa Gala Operowo - Operetkowa
» 2015-12-18


Karnawałowa Gala Operowo - Operetkowa


Czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety operowe, sceny operetkowe, a także standardy jazzowe czyli niepowtarzalna uczta muzyczna w krainie opery. W programie znajdą się najsłynniejsze sceny z oper: „Traviata“, „Nabucco”, „Lakme“, „Carmen“, „Don Giovanni”, „Opowieści Hoffmanna“, „Porgy and Bess“ i wiele innych. Magię dawnego Wiednia odkryjemy w najpiękniejszych duetach i scenach z operetek Johanna Straussa („Zemsta nietoperza”, „Baron cygański) i Imre Kalmana („Księżniczka czardasza”). Szampański nastrój podsycą barwne pieśni neapolitańskie oraz popularne przeboje. Zapraszamy na pełną emocji i wzruszeń ucztę z muzyką klasyczną w towarzystwie sześciu znakomitych śpiewaków operowych. Gala Karnawałowa przygotowana przez artystów z Wiednia, Pragi, i Wrocławia to niezapomniany wieczór w krainie najpiękniejszych melodii.


» WYDARZENIA
» Konkurs na szopki bożonarodzeniowe
» 2015-12-13


Konkurs na szopki bożonarodzeniowe


Miejski Dom Kultury w Lubaniu wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich przy parafii pw. Św. Trójcy jak co roku ogłosił konkurs, w ramach którego poszukiwana jest najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa. Chętni uczniowie swoje stajenki betlejemskie mogą zgłaszać do piątku 18 grudnia


» WYDARZENIA
» Spotkanie z Mikołajem
» 2015-11-30


Spotkanie z Mikołajem


Przed nami dzień, na który dzieci czekają cały rok - 6 grudnia Miejski Dom Kultury w Lubaniu odwiedzi Święty Mikołaj. Zapraszamy maluszki, przedszkolaki oraz dzieci ze szkół podstawowych na spotkanie z Mikołajem. O dobrą zabawę i wesołą oprawę spotkania zadba rewelacyjny zespół "Centrum Uśmiechu" - twórcy takich hitów jak: "Gruszka", Olimpiada w Jarzynowie" czy "Okulary". Zapraszamy w niedzielę o godz.16.00


» WYDARZENIA
» Zaduszki Poetyckie
» 2015-11-14


Zaduszki Poetyckie


19 listopada zapraszamy na Zaduszki Poetyckie pamięci Feliksa Netza - wspaniałego poety, prozaika, publicysty i tłumacza, Honorowego Obywatela Lubania. W czasie spotkania zaprezentowana zostanie twórczość oraz biografia poety. Ponadto usłyszeć będzie można wspomnienia osób, które miały okazję poznać osobiście Feliksa Netza.


» WYDARZENIA
» Koncert Tercetu Egzotycznego
» 2015-10-23


Koncert Tercetu Egzotycznego


Tercet Egzotyczny to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Zespół powstał jesienią 1963 roku. Swoją muzyką trafił w dziesiątkę na potrzeby rynku. Uwielbiany przez słuchaczy zdobywa kolejne pokolenia fanów. Tercet Egzotyczny nagrał 26 albumów ( otrzymał 17 złotych, 3 platynowe i jedną diamentową płytę).Koncertował na najbardziej prestiżowych scenach muzycznych świata , takich jak: Carnegie Hall, Radio City w Nowym Jorku czy Paryskiej Olimpii. Występował z największymi gwiazdami, takimi jak: Charles Aznavuor, Linda Ronstadt, Engelbert Humperdinck i Boby Vinton. Zespół zebrał znakomite recenzje w New Jork Times i nie tylko. W 2013 roku Tercet Egzotyczny obchodził 50- lecie działalności artystycznej, w którym to podczas swoich koncertów po raz kolejny wypełnił kompletem publiczności rynki miast, boiska sportowe i sale koncertowe.» WYDARZENIA
» Wieczór promocyjny
» 2015-10-19


Wieczór promocyjny


Dolnośląska Grupa Literacka "Nurt" w przyszłym roku obchodzić będzie jubileusz 10 lecia. Z tej okazji Miejski Dom Kultury w Lubaniu wydał tomik poetycki podsumowujący dotychczasową działalność "Nurtu". Na uroczystą promocję tomiku zapraszamy 22 października (czwartek) o godz. 17.30 do MDK w Lubaniu. W trakcie spotkania oprócz poezji mówionej posłuchać będzie można poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu Bez Nazwy Lirycznie. Spotkanie ponadto będzie podsumowaniem projektu Dolnośląskiej Grupy Literackiej Nurt „Plener literacki nad Kwisą”. Wszyscy zebrani otrzymają bezpłatnie książkę, w której znajdą się najlepsze utwory wyróżnione w konkursie. Zapraszamy !!!


» Dyskusyjny Klub Muzyczny
»
» 2015-10-16
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Muzycznego Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. 23 października, godz.18.30, wstęp wolny.


» WYDARZENIA
» Klimakterium 2
» 2015-10-12


Klimakterium 2


Kolejna propozycja Miejskiego Domu Kultury na jesienne popołudnia to spektakl komediowy "Klimakterium 2, czyli menopauzy szał". Już nie młode, ale jakże młode panie, w składzie Pamela, Malina, Zosia, Angela udowodnią, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia. Zapraszamy 16 października na godz. 19.00. To prawdziwa terapia śmiechem - kojąca i skuteczna - pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków. Bo „Menopauzy szał” ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają. Bilety w cenie 65 zł do nabycia w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.


» WYDARZENIA
» Konkurs Plastikowych i Kartonowych Modeli
» 2015-09-29


Konkurs Plastikowych i Kartonowych Modeli


Łużyckie Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa w Lubaniu „Pasjonat”, Urząd Miasta Lubań, Starostwo Powiatowe w Lubaniu, Miejski Dom Kultury oraz Łużyckie Centrum Rozwoju zapraszają do wzięcia udziału w VI Międzynarodowym Łużyckim Konkursie Plastikowych i Kartonowych Modeli Redukcyjnych o puchar Starosty Lubańskiego i Burmistrza Miasta Lubań.


» WYDARZENIA
» Zajęcia teatralne dla dzieci
» 2015-09-23


Zajęcia teatralne dla dzieci


Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na bezpłatne zajęcia teatralne dla dzieci. Do udziału w zajęciach zapraszamy uczniów szkół podstawowych. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 1 października o godz. 16.00


» WYDARZENIA
» Kabaret Młodych Panów
» 2015-09-15


Kabaret Młodych Panów


Już niebawem w Lubaniu wystąpi Kabaret Młodych Panów w składzie Robert Korólczyk, Mateusz Banaszkiewicz, Bartek Demczuk i Łukasz Kaczmarczyk. Bezczelnie Młodzi Panowie z kilkunastoletnim doświadczeniem na kabaretowej scenie wystąpią w Lubaniu 1 października. Program „10/10, czyli urodziny!” to porcja wykwintnych skeczy, przygotowanych na bazie najświeższych spostrzeżeń, ze szczyptą ironii. Widzowie, ze śmiechu będą ugotowani. Idealnie – al dente!

Idź do strony: poprzednia 1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11 następna